☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Herb Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Środa 17.04.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

 

      

DORĘCZANIE DOKUMENTÓW ELEKTRONICZNYCH DO URZĘDU
 


 

 
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2015 r. poz. 971)) Starostwo Powiatowe w Przasnyszu informuje o sposobach doręczania dokumentów elektronicznych.

                                        

 

Metody dostarczania dokumentów elektronicznych do Urzędu:

1. Za pośrednictwem platformy ePUAP:

  • Z powyższych usług elektronicznych można korzystać wypełniając formularze elektroniczne dostępne na ePUAP (www.epuap.gov.pl).
  • W celu złożenia wniosku do Urzędu konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta użytkownika na platformie ePUAP
    Instrukcja zakładania konta, znajdująca sięna stronie ePUAP. Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z Regulaminem zakładania kont na platformie ePUAP.
  • Dla zalogowanych użytkowników ePUAP w informacjach dotyczących danej usługi aktywna będzie opcja Przejdź do formularza, po wybraniu której będzie możliwość wypełnienia formularza elektronicznego.
  • Ostatnim krokiem po wypełnieniu formularza jest jego podpisanie za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego ważnym certyfikatem kwalifikowanym lub Profilu Zaufanego ePUAP.

Aby móc korzystać z Profilu Zaufanego, należy utworzyć konto na stronie http://www.epuap.gov.pl/. Następnie, trzeba wypełnić elektroniczny wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP i w ciągu 14 dni udać się punktu potwierdzającego Profile Zaufane (np. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu lub oddziały ZUS, urzędy skarbowe i urzędy wojewódzkie), aby okazać dokument tożsamości i tym samym potwierdzić swoje dane w utworzonym profilu.

Profil zaufany można uzyskać m.in. w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu przy ul.Św. St. Kostki 5, Urzędzie Skarbowym w Przasnyszu przy ul. Świerkowej bądź Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Przasnyszu przy ul. Leszno.

  • Po podpisaniu aktywowana zostanie opcja umożliwiająca wysłanie dokumentu.
  • Skuteczne doręczenie dokumentów potwierdzane jest automatycznym wydaniem Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP).

 

 Adres elektronicznej skrzynki podawczej: /i50xh0r8ws/skrytka
 

2. Dostarczenie dokumentów w godzinach pracy urzędu tj.  w poniedziałki, środy, czwartki, piątki od 8:00 – 16:00; we wtorki od 8:00 do 17:00  do Kancelarii pokój nr 27, parter budynku Starostwa przy ul. Św. St. Kostki 5 w Przasnyszu na elektronicznych nośnikach danych

  • Rodzaje nośników elektronicznych, na których można dostarczać dokumenty do urzędu oraz, na których może zostać zapisane urzędowe poświadczenie odbioru :

 

a) Dyskietka 1,44 MB

b) Pamięć masowa USB

c) Płyta CD-RW \ DVD,

oraz  za pośrednictwem elektronicznej skrzynki pocztowej na adres: starostwo@powiat-przasnysz.pl

 

  • Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu:

a) Dokumenty elektroniczne muszą być podpisane ważnym, kwalifikowanym podpisem cyfrowym w formacie Xades (nie dotyczy udostępniania informacji publicznej na wniosek)

b) Akceptowalne formaty załączników to:

 .doc, .docx, .rtf,

.xls, .xlsx ,

.txt,

.gif, .tif, .jpg, png, .geotiff,

.pdf,

.odt,

.ods,

.xml,

.svg,

.zip, .7z, .tar, .gzip,

.xps,

.odp,

.csv,

.ppt

 

Uwaga! Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.

 

Wytworzył:
Anna Obidzińska-Wójcik
Udostępnił:
Katarzyna Filińska
(2008-05-06 14:36:44)
Ostatnio zmodyfikował:
Katarzyna Wiśnioch
(2017-10-11 11:49:45)
 
 
ilość odwiedzin: 7257486

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X